UAHOSTING
Що таке історія домену
і як її перевірити

Що таке історія домену

і як її перевірити

Реєстрація нового доменного імені не дає повної гарантії, що воно раніше ніким не була використовувалось. Ця процедура схожа на покупку нового телефонного номера: можна отримати абсолютно нову цифрову комбінацію, а можна стати власником номера, яким хтось уже користувався.

Велика кількість доменних імен колись вже були зареєстровані і зараз доступні для покупки. Може статися, що обране ім'я раніше використовувалося з порушенням правил (купівля неякісних посилань, використання спаму в просуванні, розміщення забороненого контенту тощо), і на нього було накладено санкції пошукових систем. З таким ім'ям у нового власника можуть виникнути серйозні проблеми під час просування сайту.

Що потрібно перевірити перед придбанням домену?

Перед реєстрацією перевірте:

 • чи зайняте це ім'я;
 • який контент розміщувався раніше за цією адресою;
 • whois-історію домену;
 • посилальну масу та наявність згадок у пошукових системах.

Якщо ви купите домен з поганою історією, це може призвести до таких неприємних наслідків:

 • проблеми з індексацією сторінок;
 • погана репутація серед користувачів;
 • погіршення ранжування сайту в пошуковій системі.

Перевірка на зайнятість

Зайнятість доменного імені можна перевірити у будь-якого реєстратора доменних імен. Власне, з цього і починається будь-яка реєстрація, тому що, якщо ім'я зайняте, то орендувати його ви не зможете. Ви вказуєте ім'я та доменні зони, де плануєте реєстрацію.

choose domain name

Зверніть увагу, що однакові імена можуть бути зайняті в різних доменних зонах, тому може статися, що в зоні .com ви не зможете орендувати домен, зате зможете в зоні .info або в якійсь іншій.

Перевірка домену на вміст

При виборі домену варто звернути увагу на тематику та якість контенту, який раніше там розміщувався.

Якщо у нового власника тематика збігається і раніше тут був якісний контент, який “подобається пошуковій системі”, то це може збільшити шанси на потрапляння в ТОП-видачі пошукових систем.

І навпаки, якщо раніше тут розміщувався спамний сайт або сайт забороненої тематики, то висока ймовірність, що у вас будуть проблеми з просуванням ресурсу. Важливо розуміти, що, незалежно від історії домену, новий сайт можна буде просунути в ТОП-10 пошукових систем, але це займе набагато більше часу, ніж просування сайту без історії або з гарною історією.

Перевірити, що було раніше на сайті, можна за допомогою сервісу web.archive.org. Тут потрібно ввести адресу домену в рядок пошуку.

web.archive.org

За шкалою зверху можна буде побачити, які роки робилися збереження. Також доступний календар, у якому відзначені конкретні дні, коли здійснювалися збереження. Щоб подивитися, як виглядав сайт у той чи інший момент, достатньо натиснути на день, що цікавить, і сервіс перекине на копію сайту в зазначену дату.

Перевірка доменного імені в пошукових системах

Додаткову інформацію про домен можна знайти з індексу пошукових систем. Для цього загугліть бажане доменне ім'я та подивіться, чи є в мережі якісь відгуки. Найчастіше ви можете побачити відгуки, що містять скарги на спам або брехню з боку минулих власників цього домену. Така “слава” може негативно позначитися на вашому сайті.

Перевірка WHOIS

WHOIS - мережевий протокол прикладного рівня, що базується на протоколі TCP. Головним його завданням є отримання реєстраційних даних доменних імен та IP-адрес.

Якщо ви хочете купити вже зареєстроване доменне ім'я у його поточного власника, WHOIS може підказати вам, хто власник і як з ним зв'язатися.

Можна дізнатися:

 • дату реєстрації домену;
 • дату оновлення та закінчення терміну реєстрації домену;
 • нейм-сервери домену (сервери, що перетворюють ім'я хоста на IP-адресу);
 • службову пошту для зв'язку з власником;
 • інформацію про реєстрацію домену.

Одним із популярних серверів із перевірки історії доменного імені в російськомовному сегменті є whoishistory.ru.

whois hostory

Використовувати сайт можна під час перевірки доменів типу .рф, .su та .ru.

Для перевірки доменного імені необхідно ввести його в пошуковий рядок. Отриманим відкритим відомостям не завжди слід довіряти, оскільки адміністратори доменів можуть навмисно вказувати неправильні дані під час реєстрації імені. Однак, навіть якщо невідоме точне ім'я власника домену, сервіс дає можливість зв'язатися з ним через форму зворотнього зв'язку.

Сервіс whoishistory.ru вказаний як приклад. У мережі існує велика кількість сервісів для перевірки даних WHOIS.

Реєстрація доменів з історією

Нерідкі випадки, коли користувачі свідомо хочуть придбати домен з історією. Це тому, що пошукові системи віддають перевагу старим доменам з історією проти новими. Купівля такого доменного імені виправдана лише у тому випадку, якщо є збіг за тематикою та домен не перебуває під санкціями.

Домени з напрацьованою масою посилань значно прискорюють просування нового сайту.

Доменні імена, у складі яких є ключове слово, яке прямо вказує на тематику сайту, наприклад, seo.com, здатні істотно підняти рейтинг ресурсу. Аналогічна історія з короткими іменами, що дозволяють легко запам'ятати їх і надалі переходити прямо на сайт.

Незалежно від того, яке саме доменне ім'я ви обрали, перевірка історії відіграє велику роль при його подальшому просуванні. Цей процес забере трохи часу, але дозволить уникнути поганого результату і прискорить просування сайту.