Питання, що часто ставляться
SSH-доступ активується автоматично. Доступ можливий у панелі керування хостингом cPanel через програму "Terminal", або через ключ, сформований у розділі "Доступ до SSH".
Звертаємо увагу, що виконання команд від імені адміністратора сервера (yum, sudo) - недоступне.
Як створити та завантажити приватний ключ Private Keys у cPanel для доступу з Linux і Mac
Щоб використовувати ключі SSH, вам потрібнен інструмент SSH Access cPanel, який ви знайдете в розділі «Безпека» головного меню cPanel.
Відкрийте SSH Access і натисніть «Керувати ключами SSH».
Натисніть "Створити ключ".
Введіть ім’я для своїх ключів або створіть пару ключів із назвою за умовчанням «id_rsa».
Введіть пароль для додаткового рівня безпеки. Обов’язково скопіюйте пароль і надійно зберігайте його. Він більше не відображатиметься, і його неможливо відновити.
Натисніть "Створити ключ" внизу сторінки.
Наступним кроком є авторизація відкритого ключа, щоб ви могли використовувати його для автентифікації SSH.
Поверніться до інтерфейсу керування ключами SSH, як описано вище.
Знайдіть щойно створений ключ у розділі Відкриті ключі.
Натисніть «Керувати», а потім «Авторизувати» на наступній сторінці.
Нарешті, ми маємо завантажити приватний ключ на наш локальний комп’ютер. Зверніть увагу, публічний ключ - залишається на сервері, в той час як приватний - потрібно завантажити з сервера на той комп'ютер, з якого планується віддалений доступ.
Ще раз перейдіть до інструменту керування ключами SSH.
Прокрутіть сторінку донизу, де ви знайдете свої приватні ключі.
Натисніть Переглянути/Завантажити поруч із новим закритим ключем.
Натисніть «Завантажити ключ» під текстовим полем, у якому відображається ключ.
Приватний ключ завантажується в стандартну папку завантажень вашого браузера. Ви повинні перенести його звідти в безпечне місце. Якщо ви хочете зробити його ключем за замовчуванням для користувача локального комп’ютера, перемістіть файл у наступний каталог на Mac і Linux, замінивши «ім’я користувача» на ім’я користувача локального комп’ютера.
/home/username/.ssh
Змініть права файла на 600. У Linux і Mac команда терміналу для ініціювання з’єднання SSH така:
ssh -i path_to_private_key login@s*.uahosting.com.ua
Замініть «path_to_private_key» на розташування вашого нового закритого ключа. Ви можете пропустити цей параметр, якщо ви зберігали файл ключа в папці .ssh за умовчанням. login - це ваш логін у cPanel, s*.uahosting.com.ua - назва сервера, на якому розміщено послугу хостингу, наприклад: s10.uahosting.com.ua (назву сервера можна знайти у кабінеті білінгу, на сторінці "Мій хостинг", натиснувши кнопку "Дані сервера").
Доступ через SSH з використанням програми Putty у ОС Windows
Генерація ключів SSH за допомогою PuTTY
Коли ви інсталювали PuTTY, ви також інсталювали PuTTY Key Generator. Запустіть його з меню Windows. Щоб використовувати парольну фразу зі своїми ключами — введіть пароль двічі в поля Key passphrase та Confirm passphrase.
Потім натисніть кнопку Generate, і PuTTY попросить вас порухати мишею. Це здається дивним, але рух миші надає випадкові дані, необхідні програмному забезпеченню для генерації ключів. Коли ви закінчите ворушити, відкритий ключ відображається у верхньому текстовому полі.
Натисніть кнопку «Save private key», щоб зберегти отриманий файл з приватним ключем у форматі .ppk.
Відкритий ключ (Public key), потрібно скопіювати у панель хостингу cPanel. Увійдіть у свій обліковий запис cPanel і відкрийте Диспетчер файлів. Активуйте відображення прихованих файлів у налаштуваннях Диспетчера файлів. Перейдіть до папки .ssh, виберіть файл authorized_keys і натисніть кнопку «Редагувати» на панелі інструментів.
Скопіюйте відкритий ключ (Public key) із PuTTY Key Generator і вставте його внизу цього файлу; залиште порожній рядок між наявними ключами та новим. Натисніть кнопку Зберегти зміни.
Тепер ми маємо обидва ключі, які знаходяться там, де вони повинні бути, тому тепер ми можемо використовувати їх для автентифікації на сервері. Але спочатку нам потрібно повідомити PuTTY, куди потрібно підключатись і де знайти закритий ключ.
Запустіть програму PuTTY і на вкладці Session введіть ІР адресу сервера хостингу, на якому розміщено Ваш хостинг-акаунт, але ще не відкривайте сесію.
Далі на бічній панелі ліворуч розгорніть елемент Connection, потім SSH і натисніть Auth.
Натисніть кнопку «Browse» і виберіть файл .ppk, який ви зберегли раніше з програми PuTTY Key Generator.
Тепер натисніть Open і PuTTY спробує використати закритий ключ для автентифікації на сервері. Він відкриває емулятор терміналу та запитає ваше ім’я користувача (логін у cPanel) та парольну фразу, пов’язану з ключем (яку ви вводили при генерації закритого ключа у програмі PuTTY Key Generator). Якщо ви введете правильні облікові дані, ви ввійдете в командний рядок сервера.